IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Closed TopicStart new topic
> Küçük Chat Ekranındaki Moderatörler.
Uygulama
post Jan 22 2010, 07:32 PM
Post #1

Semi-Prof

Group: Members
From: Turkey
Member No.: 1,519

Bildiğiniz üzere kısa süre önce Moderatör Seçimi olmuştu. Eminim benim gibi birçok kişi moderatör olmak için başvurmuştur. Ben size benim desteğe attığım Mod. Talebini özetle geçeyim.

Başlığım : Moderatör Başvurusu(gibi bir başlıktı)

2004ten bu yana chat sitelerinde çok görev almışımdır ve bir o kadarda chat yapmışımdır. Az biraz anlarım chat ve kurallarından. 12 haziran 1989 doğumluyum, universite öğrencisiyim. her zaman elimde internet bulunmaktadır. istenilen saatlerde görevimi yaparım. moderatörlüğüm ile insanlara örnek olacağıma söz verebilirim smile.gif

diye talepte bulundum. Ben chat kurallarını çok iyi bilen ve chatteki kullanıcıların psikolojisinden çok iyi anlayan biriyim. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Birçok forumda dahil moderatörlük yaptım.

Şimdi gel gelelim bizim moderatörlerimizin chatteki davranış, örnek olma ve yardımda bulunmalarına. Benim şimdiye kadar o küçücük chat ekranında gördüğüm şeylerden bahsedecem. Kimse kişisel alınmasın.

Benim gözlemlerime göre şunu diyebilirim ki moderatörlerimiz chatte görevlerindeyken kullanıcılara karşı biraz '' Ben moderatörüm '' havasını veriyorlar bu hoşgörmediğim birşey. Chatte moderatörlük dediğin benim bildiğim sohbet ortamı yaratan.. yeni şeylerden bahseden.. bazen komik hikayeler anlatan.. arasıra dalga geçebilen.. bazen sinirini yansıtan.. yani kısacası biz nasıl davranıyorsak nasıl sohbet yapıp eğlencemize bakıyorsak öyle olmalı.. Bizden biri olmalı. Ama birçok moderatörümüz ''Görev''leri olduğu için çok soğuk davranıyorlar. Biri moderatöre sesleniyor.. ve cevap olarak şöyle bir yanıt geliyor

Mod: Kişininnicki, ?

böyle cevap olmaz..

Mod: Kişininnicki, Buyrun size nasıl yardımcı olabilirim?

dir moderatörün kişiye vereceği cevap. Ben başka türlü öğrenmedim moderatör olduğum sitelerde veya chat odalarında.

Lütfen bu konuyada önem gösterelim. Başka hoşgörülmeyen birşeyle karşılaştıysanız belirtebilirsiniz. Teşekkür ederim.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mechul79
post Jan 22 2010, 08:07 PM
Post #2

Professional

Member No.: 957

1. olarak yazdıgınız yazıyı saygıyla karsılıyorum fakat soyle bır durum var mod cok ciddi gibi bir durumdan bahsediyorsunuz.Boyle olmadıgını dusunelım ben geleyim muhabbet edelim sohbet baska yerlere gitsin ve kart kullanmak durumunda kalayım.Bundan sonra benımle nasıl bır muhabbet icine girmeyi planlarsin bu dusunce cok yanlıs.Bılmıyorum boylemı dusunuyorsunuz ama bu sıtede yonetıcı olan ben ve dıger arkadaslarımın ılk defa bu sıtede mı yonetıcı oldugumuz anlasılıyor.Bundan baska bır duzıne oyunda yonetıcılıgım bulunuyor.Asıl bu tecrubelere dayanarak sunu soyleyebılırım ki oyuncu ıle yonetıcı arasında belirli bir mesafe bırakılmalıdır.Aksi durumda neler oldugunu defalarca chat ortaminda gordum ve bizzat olayları yasadik hep birlikte.

Yineliyorum elestiri olarak algiladigim icin yazınıza saygi duyuyorum.İyi oyunlar..
+Quote Post
manyak1903
post Jan 22 2010, 08:11 PM
Post #3

Semi-Prof

Member No.: 376

Moderatörlerin GÖNÜLLÜ olduklarını söylemek isterim.

Hani diyorlar ya " bizde oyun oynuyoruz."
Hatırlatırım kimse "gel seni moderatör yapalım,birazda bununla ilgilen" demedi diye biliyorum.
Bütün moderatörler eleştiri olduğunda, ilk kez moderatör olmadım diyor.Bunuda söyleyeyim.
Moderatör olan görevli kişi, fazla soru sorulacağını, oyununu eskisi gibi rahat,sadece kendine
oynayamayağını bilmesi gerekir.

Kendi hakkımda söylüyorum;herkes bana moderatör olamadın kıskanıyorsun diye söylenip duruyor,çok acayip önemli birşey yapıyorlar,insan kıskanıyor. laugh.gif

Ayrıca benim amacım, moderatör olsun olmasın, herkese eşit haklar sunmak.

Seviye 5 yapınca kuralları biliyor diye direk kırmızı gösteriliyor ,biz moderatör yapınca şikayet edersek
suçlu oluyoruz.Her moderatör unutmasın ki bir sorun varsa desteğe bildirsin diyor.Yapınca suçlu olursunuz diyeni duymadım.Suçlu ben oldum smile.gif

Bana yapılan hakaretleri de şikayet edince yine suçlu oldum.Oyun oynamaya çalışıyorlarmış.Biz sanki başka birşey yapıyoruz. blink.gif .Gidipte ben bir resim hazırlayıp,üstüne yorum da yazmadım.Şöyle böyle diye.Olanı gösterdim.

Bir konu daha var,ben kimseye, kendime,arkadaşıma veya arkadaşım olmayana kuralları ayrı uygulamam.
Orada oyuncu linkine ceza veriliyorsa o cezayı kaldırırım.Cezayı verdikten sonra görevimi yapıyorum ama sen de beni anla demem.Ya görevi bırakırım ya da kuralı değiştiririm.

Gel istediğimiz gibi konuşalım gibisinden bana gelen yazılarada şunu diyorum.Kuralları ben koymuyorum.Olan kuralları herkese işlemesi için çaba gösteriyorum.Kayırma yapmıyorum.Kuralı değiştiririm ya da yapmam bu kadar basit.

Başka birşey daha var da,söylemeyeyim cool.gif

NOT:Profilimdeki yazıyı silseydim, sohbet cezamı kaldıracaklarını söylediler,kaldırmadım.(tam cezam.5 gün oyunda,30 gün sohbette yasaklanma)
Nedeni;kimseye,site içindeki başka yerlerde olanlar gibi hakaret,itham,yakıştırma yapmadım.

İyi oyunlar.

EDİT:Bütün moderatörler aynıdır demiyorum.Ayrıca yazımı yazarken sadece bir mesaj vardı.

--------------------
11x11 foruma mesaj yazabilmek için oyundaki hesabınızı kullanabilirsiniz.E posta isterse yine oyundaki veya kullanmak istediğiniz e posta adresinizi yazabilirsiniz.

Yaptıkları işin doğruluğuna inanan insanlar, çalışmalarının denetlenmesinden, karşı fikirler ortaya atılmasından ve tercihleri üzerinde münakaşa yapmaktan zevk alırlar.
( M.Kemal ATATÜRK)
+Quote Post
Uygulama
post Jan 22 2010, 08:18 PM
Post #4

Semi-Prof

Siz işi o boyutta düşünüyorsunuz saygı duyarım. Eğer siz görevliler kullanıcıları nasıl kontrol altında sohbet edebileceğinizi bilirseniz böyle bir problem olmaz. Sizin bahsettiğiniz olabilecek olan olayların kimler tarafından yapılabildiğini biliyorum. Sizin kafanızda hayalini gerçekleştirdiğiniz o olay burada olmaz merak etmeyin. Benim şimdiye kadar bu chat ekranındaki kullanıcılarda gördüğüm bir problem yok. Yani moderatörler makara kikiri sohbet ederken kullanıcılardan biri gelip kurallara aykırı davranacak değil. Artı ben herzaman öyle olsunlarda demiyorum. Zaten bazı mod. abilerim gayet rahat sohbet edip espirilerini yapıp makarasını geçip muhabbetlerini yapıyorlar. Ben genel olarak söylüyorum bütün mod.lerimiz böyle olsun. kullanıcı ile daha rahat sohbet etsin. Artı ben mod ciddi bir durum değil demiyorum. Zaten bir mod gelip sohbet edip sohbeti başka yerlere gitmesine izin verebilecek kapasitedeyse o kişi neden mod seçiliyor? bu soruda sorulur yani.. ayrıca KART çözüm değil sözlü uyarı diye birşey var. O tip olaylarda sözlü uyarılar çok iyi rol alır. Dediğim gibi sizin hayalini gerçekleştirdiğiniz o olay bu chat ekranında olmaz adım gibi eminim.

Bu mesaj mechulun cevabına cevap olaraktır. farklı anlaşılmasın yorumlar karışıyor çünkü smile.gif
+Quote Post
Uygulama
post Jan 22 2010, 08:29 PM
Post #5

Semi-Prof

QUOTE(manyak1903 @ Jan 22 2010, 08:11 PM) *

Moderatörlerin GÖNÜLLÜ olduklarını söylemek isterim.

Hani diyorlar ya " bizde oyun oynuyoruz."
Hatırlatırım kimse "gel seni moderatör yapalım,birazda bununla ilgilen" demedi diye biliyorum.
Bütün moderatörler eleştiri olduğunda, ilk kez moderatör olmadım diyor.Bunuda söyleyeyim.
Moderatör olan görevli kişi, fazla soru sorulacağını, oyununu eskisi gibi rahat,sadece kendine
oynayamayağını bilmesi gerekir.
Kendi hakkımda söylüyorum;herkes bana moderatör olamadın kıskanıyorsun diye söylenip duruyor,çok acayip önemli birşey yapıyorlar,insan kıskanıyor. laugh.gif

Ayrıca benim amacım, moderatör olsun olmasın, herkese eşit haklar sunmak.

Seviye 5 yapınca kuralları biliyor diye direk kırmızı gösteriliyor ,biz moderatör yapınca şikayet edersek
suçlu oluyoruz.Her moderatör unutmasın ki bir sorun varsa desteğe bildirsin diyor.Yapınca suçlu olursunuz diyeni duymadım.Suçlu ben oldum smile.gif

Bana yapılan hakaretleri de şikayet edince yine suçlu oldum.Oyun oynamaya çalışıyorlarmış.Biz sanki başka birşey yapıyoruz. blink.gif .Gidipte ben bir resim hazırlayıp,üstüne yorum da yazmadım.Şöyle böyle diye.Olanı gösterdim.
Bir konu daha var,ben kimseye, kendime,arkadaşıma veya arkadaşım olmayana kuralları ayrı uygulamam.
Orada oyuncu linkine ceza veriliyorsa o cezayı kaldırırım.Cezayı verdikten sonra görevimi yapıyorum ama sen de beni anla demem.Ya görevi bırakırım ya da kuralı değiştiririm.

Gel istediğimiz gibi konuşalım gibisinden bana gelen yazılarada şunu diyorum.Kuralları ben koymuyorum.Olan kuralları herkese işlemesi için çaba gösteriyorum.Kayırma yapmıyorum.Kuralı değiştiririm ya da yapmam bu kadar basit.

Başka birşey daha var da,söylemeyeyim cool.gif

NOT:Profilimdeki yazıyı silseydim, sohbet cezamı kaldıracaklarını söylediler,kaldırmadım.(tam cezam.5 gün oyunda,30 gün sohbette yasaklanma)
Nedeni;kimseye,site içindeki başka yerlerde olanlar gibi hakaret,itham,yakıştırma yapmadım.

İyi oyunlar.

EDİT:Bütün moderatörler aynıdır demiyorum.Ayrıca yazımı yazarken sadece bir mesaj vardı.

eğer bu olayı bana sorarsan benim şahsi fikrim ''11x11'' ile ilgili bir link atmanın yasak olması KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE SAÇMA SAPANDIR. Böyle bir kural hiçbir sitede yok hiçbir sitede.. Oyuncu linki atmak yasakmış heheheh biggrin.gif Güldürmeyin beni arkadaşlar.. Oynadığımız oyun menajerlik oyunu. Oyuncu linki atmak yasak amaaaaaaa Park yeri numarası söylemek serbest HELAL zeka açısından bukadar DÜŞTÜK ben ona üzülüyorum biggrin.gif
+Quote Post
mechul79
post Jan 22 2010, 08:32 PM
Post #6

Professional

uygulama kardesim ben 26 yasinda sen 20 yasında adamsın ve dıger oyuncularda aynı sekılde bu sekılde nasıl kontrol altına alacaksın dıyorsun kı burası tartısma yerı degıl ama yazılar da oyle anlasılmasın lutfen benım senı kontrol de tutmak veya dıger kısılerı kontrol altına tutmaya ne gerek var zaten boyle dusunce oldugu ıcın ceza sıstemı vardır.Yanı her hangı bır tartısma veya atısma esnasında ben veya dıger arkadaslarım gelıp kart gosterıp yada uyarmadıgı surece kimse kendını kontrol altına almıyor illa biri yapması lazım sorun burda aslında kimse kendınden baskasını dusunmuyor olan bu once bunun halledılmesı lazım.Benım oyle bır hayalım yok zaten bu chat katılan her kısı benım ve dıger yonetıcı arkadaslarım gıbı kendını bılen kısıler olsa (sozum meclısten dısarıdır) inan bu gune kadar yasanan hıc bır olay yasanmazdı.

Manyak arkadasım bu yazıda sana evet bu sıtede mod genel msj olarak gonullu olarak secılıyorlar ama her gonullu olan arkadasımız secılseydı kı ozaman senın en bırıncı mod olman gerekırdı cunkı ben hayatımda bır konuda bu kadar gonullu olanı gormedım sadece gonullu olmak yeterlı degıl malesef once iyi bir cv niz olmalı cunkı mod olmaya gercekten aday olanlar kısa bır mulakattan gecıyor aa sen cok gonullusun hadı mod oldun dıye bır dusunce yok yanı.
+Quote Post
Juniper
post Jan 22 2010, 08:38 PM
Post #7

Unregistered

ALINTI(Uygulama @ Jan 22 2010, 08:29 PM) *

eğer bu olayı bana sorarsan benim şahsi fikrim ''11x11'' ile ilgili bir link atmanın yasak olması KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE SAÇMA SAPANDIR. Böyle bir kural hiçbir sitede yok hiçbir sitede.. Oyuncu linki atmak yasakmış heheheh biggrin.gif Güldürmeyin beni arkadaşlar.. Oynadığımız oyun menajerlik oyunu. Oyuncu linki atmak yasak amaaaaaaa Park yeri numarası söylemek serbest HELAL zeka açısından bukadar DÜŞTÜK ben ona üzülüyorum biggrin.gif

Sohbet odalarında muhabbet esnasında parkyeri numarası vermek sizleri rahatsız etmez, ama link verilmesi rahatsızlık verici bir durumdur.. Bu yüzden kupa linklerini bile abartılı veren kullanıcılar uyarılır. Yönetim bu tür kuralları koyarken sizlerin rahat etmesini düşünür.. Ki linkleri rahatlıkla paylaşabilmeniz için Transfer Piyasası adında oda mevcuttur bu odada dilediğiniz gibi link paylaşımı yapabilirsiniz.
+Quote Post
Uygulama
post Jan 22 2010, 08:47 PM
Post #8

Semi-Prof

QUOTE(mechul79 @ Jan 22 2010, 08:32 PM) *

uygulama kardesim ben 26 yasinda sen 20 yasında adamsın ve dıger oyuncularda aynı sekılde bu sekılde nasıl kontrol altına alacaksın dıyorsun kı burası tartısma yerı degıl ama yazılar da oyle anlasılmasın lutfen benım senı kontrol de tutmak veya dıger kısılerı kontrol altına tutmaya ne gerek var zaten boyle dusunce oldugu ıcın ceza sıstemı vardır.Yanı her hangı bır tartısma veya atısma esnasında ben veya dıger arkadaslarım gelıp kart gosterıp yada uyarmadıgı surece kimse kendını kontrol altına almıyor illa biri yapması lazım sorun burda aslında kimse kendınden baskasını dusunmuyor olan bu once bunun halledılmesı lazım.Benım oyle bır hayalım yok zaten bu chat katılan her kısı benım ve dıger yonetıcı arkadaslarım gıbı kendını bılen kısıler olsa (sozum meclısten dısarıdır) inan bu gune kadar yasanan hıc bır olay yasanmazdı.

Manyak arkadasım bu yazıda sana evet bu sıtede mod genel msj olarak gonullu olarak secılıyorlar ama her gonullu olan arkadasımız secılseydı kı ozaman senın en bırıncı mod olman gerekırdı cunkı ben hayatımda bır konuda bu kadar gonullu olanı gormedım sadece gonullu olmak yeterlı degıl malesef once iyi bir cv niz olmalı cunkı mod olmaya gercekten aday olanlar kısa bır mulakattan gecıyor aa sen cok gonullusun hadı mod oldun dıye bır dusunce yok yanı.

Peki ben şimdi yaş ile tecrübenin arasındaki farkları veya ben daha tecrübeliyim diye bir tartışmayada girmeyeceğim haddim değil. Yaş olarak büyüğüm abimsiniz saygı duyarım. Ama siz beni yanlış anlamışsınız. Moderatörler zaten görevlerini yerine getirsinler diye seçiliyorlar. Kullanıcıları kontrol altında tutmak söylemek istediğim şey değildi. Benim söylediğim ve kontrol altında tutulması gereken şey sohbettir. Eğer moderatör kullanıcılarla veya chatte arkadaşlarıyla sohbet ederken sohbetin kontrolünü elinde tutabiliyorsa bir problem olmaz.

yani oda önemli değil sohbet etmesinler banane derim. Benim ağırlığı vermek istediğim nokta şu; Moderatörlerimizle kullanıcılar arasındaki iletişim kötü. örneğini verdiğim gibi kişi mod'e sesleniyor ve moderatör sadece ''?'' diyor. eğer o tip cevabı bana verse benim en kısa yoldan vereceğim cevap şu olur '' o nasıl birşey yani soru işareti sizde hiç buyrun falan yokmu?'' derim..

Belkide bu yüzdendir lvl3 ve 4 olan birçok kullanıcı bana özelden ulaşıyor bu nasıl bu nedir diye. Şimdi özelden yazmayı bilen biri.. Moderatörün ne olduğunuda bilir değil mi? Peki bana özelden ulaşıp sorununu bana dile getiren biri neden bir MODERATÖRE! ulaşmıyor? Neden? Ben cevaplayim.. Moderatörün o göreve niye getirildiğini bilmiyor. sadece sarı kart, kırmızı kart ve tartışmalara yarıyor diye biliyor.. sanırım.. Bilmem anlatabildim mi?

QUOTE(Juniper @ Jan 22 2010, 08:38 PM) *

Sohbet odalarında muhabbet esnasında parkyeri numarası vermek sizleri rahatsız etmez, ama link verilmesi rahatsızlık verici bir durumdur.. Bu yüzden kupa linklerini bile abartılı veren kullanıcılar uyarılır. Yönetim bu tür kuralları koyarken sizlerin rahat etmesini düşünür.. Ki linkleri rahatlıkla paylaşabilmeniz için Transfer Piyasası adında oda mevcuttur bu odada dilediğiniz gibi link paylaşımı yapabilirsiniz.

Sana kıza ve öz yazacağım. Benim yurttan arkadaşım bu oyuna girdi. Ama ingiltere networkune girdi. Arkadaşım benim komşum odası yanda.. ilk kayıt olduğunda dedim burada chat bölümüde var. girdim baktım oyuncu linkeri profil linkleri havada uçuşuyor. YASAK FALAN FİLAN YOK. artı kim rahatsızlık duyacak? Ben bunu o chatteki moderatörlerede sordum.. dedim link atmak yasakmı diye.. hayır dediler.. Başka problem yoksa bu konunun saçmalığını daha uzatmayalım. Yok rahatsızlık verecekmiş. KİMDEN ŞİKAYET ALDIN ŞİMDİYE KADAR '' YA XXX OYUNCU CHATTE LİNK ATTI ÇOK RAHATSIZLIK DUYDUM SOHBET BOZULDU'' DİYE BİR UYARI. BUNUN CEVABINI KENDİ İÇİNDE VER. tşkler.
+Quote Post
mechul79
post Jan 22 2010, 08:50 PM
Post #9

Professional

Demek istedigimi gayet iyi anlamıssın burda yazılar yanlıs anlasılıyor degil mi tartisma gibi?

Yanı burda da su durumu dusunmenı onerırım mod bir insan tıpkı senın gıbı ve genelde de isi olan insanlariz yanı bır yandan musteri ile ilgilenip bir yandan o anki kucuk chat ekranına gelen mod diye bir soruya cvp ? olabilir genel olarak bakmak lazım olaya bence her zaman ki mudehale bu olmuyordur.
+Quote Post
Uygulama
post Jan 22 2010, 08:57 PM
Post #10

Semi-Prof

e abicim siz moderatörlerinize '' Bir moderatorun chatte tartışması yasaktır '' demeyi unutmuşsanız.. ekranda olan her problem uzun uzun tartışılır. buda muhabbeti böler. ProTurk abinin olayında.. ben yanlış anladım sinirimle proturk abiye haksızlık ettim. Chatte bana yazdı.. o söylediğin genelmi kişiselmi diye.. ben cevap vermedim. Sustum neden? Bu konu ne kadar uzarsa sohbet o kadar bölünür aynı zamanda arkadaşlıkta. Bilmem anlatabiliyor muyum.

Bir moderatörün verdiği kararın hesabını vermek zorunda değildir.
Bir moderatör chat ekranında tartışmamalıdır.
Bir moderatörün ilk görevi chatte sohbet kuralları çerçevesinde sohbet ortamı sağlamaktır.
+Quote Post
manyak1903
post Jan 22 2010, 08:59 PM
Post #11

Semi-Prof

ALINTI(Uygulama @ Jan 22 2010, 08:29 PM) *

Bende zaten oyuncu linki atmaya karşı değilim.Ama sen link atıyorsun diye ceza görürsen veya bir başkası, ben bu cezanın kim olursa olsun ona da uygulanmasını isterim.
Ben de zaten o şikayeti bu gerekçe ile yaptım.(gönderdiğim resimlere bakarsan ve birazda sohbeti takip etmişsen, yanlışlıkla veya bilinçli atılmış olsa bile cezanın istisnasız uygulandığını görürsün.)
Sorumlu kişide yaptığının bir cezası olduğu için bana göndermede bulunarak kendisine 12 saat sonra sarı kart ve üstüne hakaret ediyorsa, sorarım, kimi kime şikayet etmem gerekiyor.

--------------------
11x11 foruma mesaj yazabilmek için oyundaki hesabınızı kullanabilirsiniz.E posta isterse yine oyundaki veya kullanmak istediğiniz e posta adresinizi yazabilirsiniz.

Yaptıkları işin doğruluğuna inanan insanlar, çalışmalarının denetlenmesinden, karşı fikirler ortaya atılmasından ve tercihleri üzerinde münakaşa yapmaktan zevk alırlar.
( M.Kemal ATATÜRK)
+Quote Post
Juniper
post Jan 22 2010, 09:03 PM
Post #12

Unregistered

ALINTI(Uygulama @ Jan 22 2010, 08:47 PM) *

Sana kıza ve öz yazacağım. Benim yurttan arkadaşım bu oyuna girdi. Ama ingiltere networkune girdi. Arkadaşım benim komşum odası yanda.. ilk kayıt olduğunda dedim burada chat bölümüde var. girdim baktım oyuncu linkeri profil linkleri havada uçuşuyor. YASAK FALAN FİLAN YOK. artı kim rahatsızlık duyacak? Ben bunu o chatteki moderatörlerede sordum.. dedim link atmak yasakmı diye.. hayır dediler.. Başka problem yoksa bu konunun saçmalığını daha uzatmayalım. Yok rahatsızlık verecekmiş. KİMDEN ŞİKAYET ALDIN ŞİMDİYE KADAR '' YA XXX OYUNCU CHATTE LİNK ATTI ÇOK RAHATSIZLIK DUYDUM SOHBET BOZULDU'' DİYE BİR UYARI. BUNUN CEVABINI KENDİ İÇİNDE VER. tşkler.

Bahsettiğin durum yaşanırsa emin ol sohbet etmek için diğer odaları kullanmayı tercih edersin. Olaya birde şu yönden bak, adam kupanın bir an önce dolması için arka arkaya 3 5 kere kupanın linkini atıyor.. bu oyuncu linki içinde geçerli olucak, ve sürekli kupa linkleri, oyuncu linkleri ile dolacak oda sence bu ortam sohbet etmeye elverişli olurmu? yada modların sohbeti takip etmesine izin verirmi?
+Quote Post
manyak1903
post Jan 22 2010, 09:19 PM
Post #13

Semi-Prof

ALINTI(mechul79 @ Jan 22 2010, 08:32 PM) *

Manyak arkadasım bu yazıda sana evet bu sıtede mod genel msj olarak gonullu olarak secılıyorlar ama her gonullu olan arkadasımız secılseydı kı ozaman senın en bırıncı mod olman gerekırdı cunkı ben hayatımda bır konuda bu kadar gonullu olanı gormedım

Konunun benim mod olmamla alakası yok smile.gif Benim derdim zaten mod olmakta değil.Görmüşsen eğer sorulan her soruya, eğer biraz bilgim varsa, cevap vermeye çalışıyorum.Ama kimseye ben de insanım demiyorum.Sonuçta herkes insan.
Sohbet moderatörü olupta her dakika sohbeti mi takip edeceğim diyeni de burada gördüm (meclisten dışarı)smile.gif

ALINTI(mechul79 @ Jan 22 2010, 08:32 PM) *

sadece gonullu olmak yeterlı degıl malesef once iyi bir cv niz olmalı cunkı mod olmaya gercekten aday olanlar kısa bır mulakattan gecıyor yok yanı.

Sadece 11x11 oyunu için diyorum.Yaptıklarım yeterlidir sanırım.
Kimseye "aa sen cok gonullusun hadı mod oldun dıye bır dusunce "var zaten demedim.

İlk mesajında, yanlış anlamadıysam," moderatörlük çok ciddi birşeymiş gibi bahsediyorsunuz." dedin.Böyle anladım ve birşey demek istiyorum.Moderatörün ekranında sarı kırmızı kart var.Bu bu kadar zor değil yani.Yapması gereken,sohbeti takip etmek ,biliyorsa sorulan soruya cevap vermek,kural ihlali yaparsa ceza uygulamak, ve yönetim içinden olduğu için bir sorun varsa iletmek.

Yoksa biz oyun oynamıyormuyuz , burada büyük bir iş mi çeviriyoruz smile.gif

--------------------

( M.Kemal ATATÜRK)
+Quote Post
Uygulama
post Jan 22 2010, 09:23 PM
Post #14

Semi-Prof

QUOTE(Juniper @ Jan 22 2010, 09:03 PM) *

Bahsettiğin durum yaşanırsa emin ol sohbet etmek için diğer odaları kullanmayı tercih edersin. Olaya birde şu yönden bak, adam kupanın bir an önce dolması için arka arkaya 3 5 kere kupanın linkini atıyor.. bu oyuncu linki içinde geçerli olucak, ve sürekli kupa linkleri, oyuncu linkleri ile dolacak oda sence bu ortam sohbet etmeye elverişli olurmu? yada modların sohbeti takip etmesine izin verirmi?

bahsettiğin şey flood veya spama giriyor o yasak zaten onda yaptırım yapılır o ayrı. dediğim gibi. oyuncu veya profil linki atmak yasaktır kuralı kesinlikle saçma. hani öyle bir anlatıyorsun ki.. oyuncu ve profil linki atmayı serbest yapsak millet deli gibi oyuncu linki atacak öyle boş yere. biraz olaya mantıklı bakalım. ben oyuncu linki atacaksam büyük ihtimalle şöyle olur muhabbet

11x11.com/player/cartcyrtlksdjf9808093 abi ne oyuncuymuş ya şuna bak 300 bine gidiyor valla param olsa alırım.

şimdi bu bir menajerlik oyunu için söylenecek en DOĞAL birşey değilmi. Ben böyle bir yorumu sarı kart yerim korkusuyla neden yapmayim. aksine sohbet kısıtlanıyor.smile.gif

artı kimsenin kafasında.. ya şu link atma yasağı olmasa günde 1 milyon link atarım diye bir düşünce yok. ben günde 100lerce futbolcunun profiline bakıyorum. beğendiğim bir futbolcuyu arkadaşlarımla neden paylaşamayim chatte? smile.gif
+Quote Post
Uygulama
post Jan 23 2010, 12:39 AM
Post #15

Semi-Prof

QUOTE(mechul79 @ Jan 22 2010, 08:50 PM) *

Demek istedigimi gayet iyi anlamıssın burda yazılar yanlıs anlasılıyor degil mi tartisma gibi?

Yanı burda da su durumu dusunmenı onerırım mod bir insan tıpkı senın gıbı ve genelde de isi olan insanlariz yanı bır yandan musteri ile ilgilenip bir yandan o anki kucuk chat ekranına gelen mod diye bir soruya cvp ? olabilir genel olarak bakmak lazım olaya bence her zaman ki mudehale bu olmuyordur.

yazını görmemişim..

Tamam ben ona bir çözüm söyleyim.. Seçilen moderatörlerin işi gücü mü var? Abicim ozaman moderatörlüğe baş vururken belirt bunu.. Deki ben akşam 5-7 arası müsait oluyorum diye.. Madem işin gücün var girdiğin saatlerde.. Ne diye buradan daha önemli ağzına ekmek koymanı sağlayan işini aksatıyorsun? Akıl var mantık var abicim yani lütfen. 10 tane mod seçilsin hepside saatlere göre.. bir mod girsin sabah 6-8 arası sonra çıksın.. bir başka mod girsin 9-12 arası.. Yani bu kadarda olmaz. Hem Cv den bahsediyorsunuz.. Hemde işi gücü olan insanları moderatörlükle meşgul ediyorsunuz MESAİ SAATİNDE.. yazık..
+Quote Post
Jam
post Jan 23 2010, 10:15 AM
Post #16

Professional

Member No.: 846

Şu Chat kapatılsada keşke sadece "oyun" oynasak....

--------------------
IPB Image
+Quote Post
mechul79
post Jan 23 2010, 03:47 PM
Post #17

Professional

Her zamanki gibi bilinen kisilersiniz.Bu sohbet amacini asmistir.Ne demek istedignizi yine dile getirmis bulunuyorsunuz.Bu sohbet burda kapanmistir.Konuda en kisa zamanda kapanacaktir.
+Quote Post
Uygulama
post Jan 23 2010, 05:41 PM
Post #18

Semi-Prof

Ben doğruları söylüyorum. ve en önemli şey ise taraf tutmamam. ben chatte moderatörlerle kullanıcılar arasındaki diyalogtan bahsediyorum. artı bahsettiğimiz kişiler operatör ''ADMİN'' değil. operatör gibi davranmaları gerektiğini söylemeye çalışıyorum yanlış anlaşılmasın. yani yaptıkları iş basit bunun yanında zorlandıkları bir başka konuda yok.. demek istediklerim bu kadar
+Quote Post
manyak1903
post Jan 23 2010, 06:36 PM
Post #19

Semi-Prof

ALINTI(mechul79 @ Jan 23 2010, 03:47 PM) *

Her zamanki gibi bilinen kisilersiniz.Bu sohbet amacini asmistir.Ne demek istedignizi yine dile getirmis bulunuyorsunuz.Bu sohbet burda kapanmistir.Konuda en kisa zamanda kapanacaktir.

Kişilersiniz dediğin için cevap yazıyorum.Benim yazdıklarımı okursan yanlış birşey yok.
Ayrıca kimsenin lafı ile buraya yazmadım.
Malesef yine gördüm ki ettiğin şu laflar ile arkadaşı haklı çıkarmaktan başka birşey yapmadın.

NOT: Bu kadar rahatsız ettiyse yazılarım, birşey daha söyleyeyim.Moderatör seçiminde ayrıca Türkçeye iyi hakim yazıyordu.Yazılarında Türkçe karakterleri yerlerinde kullanmaya özen gösterirsen sevinirim.

--------------------

( M.Kemal ATATÜRK)
+Quote Post
Sarp
post Jan 24 2010, 03:52 AM
Post #20

Unregistered

Aynı kişiler tarafınca Moderatörlerin tartışma konusu yapmaları, yapıcı olmak yerine kırıcı ve saldırganlık sergilemeleri artık tahammül sınırlarını geçmiştir.
Bu garip başlık altında da seviyesiz laf cambazlığından öte geçen hiç birşey bulunmadığına göre kapatabiliriz.

Kullanıcıların Chat odalarında rahat edebilmesi için, ego tatmini uğruna ortamı gerenlere, bitmek bilmeyen polemikler üretenlere gerekenler bundan böyle daha kararlı şekilde yapılacaktır.

Konu kapanmıştır.
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

- Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 10:57 PM