IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Closed TopicStart new topic
> ozgurluk'e teşekkür, bu arkadaşın kırmızı verme sebebi
HL1907
post Dec 29 2010, 05:10 PM
Post #1

Rookie
*

Group: Members
Member No.: 5,668

17:56 alkolspor: ozgurluk, mesela bende hala devam edıyo
17:56 eneskarakas: ozgurluk, rebellious bana özelden küfr etti nasıl foto alcam
17:56 eneskarakas: ozgurluk, oke sağolasın
17:56 ReBeLLiOuS_07: eneskarakas, Allah belanı vermesin senin ya insan bu kadar sahtekar olur
17:56 atl01: ReBeLLiOuS_07,
17:56 HL1907 -> ozgurluk: sen bu sistemi idare edenlere selam söyle 17:56 eneskarakas: ReBeLLiOuS_07, şaka usta yaa
17:57 FENER BAHCE_CF: malesef iptal oldu bile
17:57 adanademir_001: ReBeLLiOuS_07, terbiyesiz misn len özelden sıkıştırıyon milleti
17:57 ozgurluk: eneskarakas, rica ederim
17:57 HL1907 -> ozgurluk: big money gibi o kadar emek harcadığımız kupaları iptal eden zihniyet her türlü isyanı hakediyor17:57 eneskarakas: ReBeLLiOuS_07, p küfrü görmezlikten geliom bak
17:57 58Fc: bende hala sistem gelmedi
17:57 genc_yildizlar: off bune ya benim olmadi
17:57 FENER BAHCE_CF: ve hic birsey gelmedi yine
17:57 eneskarakas: ReBeLLiOuS_07, bu seferlik almıcam foto
17:57 HL1907 Sahadışı edildi day ( Uygunsuz Üslup)17:57 atl01: düzeldi bee
17:57 muhendis: ozgurluk, benim su gence1 teklif atarmısın piyasaya cıksın
17:57 Blackburn: yaf sinir oldum şimdi tope kesscem dönüp duruo

yazışmalar bu şekilde ve ben hakaret etmediğim küfür etmediğim halde kırmızı yiyorum. üstelik adama özelden yazıyorum bunu. bu adam kendini ne sanıyor. sabahtan beri big money için turnuva yapmayalım, 2 saat boyunca big money de zaman harcayalım, hem emeğimiz boşa gitsin hem de küfür ve hakaret etmediğimiz halde kırmızı yiyelim.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pentagram
post Dec 29 2010, 05:55 PM
Post #2

Rookie
*

Member No.: 5,092

ve ardından
HL1907 ye haksız yere kart verdiniz diye arkadaşımı savunurken bana tartışma yapmamdan ötürü sarı
ve hatta sismic arkadaşımızında tartışma yapıyor diye (kartın nedeninin sorulması tartışma sayılırsa tabii ) buna direk kırmızı yemesi çok saçma.....
bende tartışma yapılınca kırmızı verilmesi kuralını sordugumda pardon senin kini unutmuşm diyip bana da kırmızı verilmesi adaletsiz bir kart verilme kargaşasını doğuruyor...
+Quote Post
HL1907
post Dec 29 2010, 11:22 PM
Post #3

Rookie
*

Herşeyden daha önemlisi, kartı haketsem de haketmesem de, bununla ilgili kendisine yazdığım tüm mesajlara, beni adam yerine koymayıp, tenezzül etmediği için kendisini burada kınıyorum. Buraya destek bulmak için yazmadım. Belki sinirle desteğe ve bazı arkadaşlara attığım mesajlarında fevri mesajlar olduğunu da kabul etmeliyim. Ancak benimle aynı ortamda, hatta aynı arkadaşlara sahip olan mod arkadaşımızın hangi cesaretle kendisine atılan ve soru içeriği olan mesajlara, beni adam yerine koymayarak cevap vermediğini gerçekten merak ediyor, modluk ve oyunculukta kendisine başarılar diliyorum.

highlander1907
+Quote Post
Juniper
post Dec 30 2010, 01:56 AM
Post #4

Unregistered

Cevap yazma gereği duymadığım ve vakitsizlikten kontrol dahi edemediğim bir konuydu ama madem olaya bende karıştım, cevap hakkımı kullanmak istiyorum.
ALINTI(HL1907 @ Dec 29 2010, 06:10 PM) *

17:56 HL1907 -> ozgurluk: sen bu sistemi idare edenlere selam söyle
17:57 HL1907 -> ozgurluk: big money gibi o kadar emek harcadığımız kupaları iptal eden zihniyet her türlü isyanı hakediyor

İptal edilen bir kupa için yönetimdeki insanlara nasıl bir anlayış ve üslup ile bu şekilde bir cümle kurduğunu anlayamadım. Kupa iptal edilince senin bize hakaret içerikli, küfürlü yada kinayeli bir şekilde cevap hakkın mı doğuyor? o halde oynayıp kazandığın her kupa için bizimde sana cevap hakkımız doğuyor mu? Bu tutumunun yanlış olduğunu sende biliyorsun ve bu konuyu sohbet mod.larının çözemeyeceğini bilecek derecede bu oyunu oynayan eski bir kullanıcısın. Destek ekibine bir mesaj yazarak sorularına cevap alabilirdin.

ALINTI(pentagram @ Dec 29 2010, 06:55 PM) *

ve ardından
HL1907 ye haksız yere kart verdiniz diye arkadaşımı savunurken bana tartışma yapmamdan ötürü sarı
ve hatta sismic arkadaşımızında tartışma yapıyor diye (kartın nedeninin sorulması tartışma sayılırsa tabii ) buna direk kırmızı yemesi çok saçma.....
bende tartışma yapılınca kırmızı verilmesi kuralını sordugumda pardon senin kini unutmuşm diyip bana da kırmızı verilmesi adaletsiz bir kart verilme kargaşasını doğuruyor...

Sohbet moderatörlerinin 3. kişilere, verilen cezaları açıklama zorunluluğu yoktur. Takdir edersin ki, gün boyu verilen cezalardan çok açıklama yapmak durumunda kalırdık. Arkadaşın haklı yada haksız yere ceza almış olabilir, kendisini savunabileceği-cezasını sorgulayabileceği destek linkini kullanabilir. Bunun için senin-sizin yardımın(ız)a ihtiyacı yoktur. Sizi bu konuda uyarmamış olsam buradaki yazınıza verecek cevabım olmazdı.

ALINTI(HL1907 @ Dec 30 2010, 12:22 AM) *

Herşeyden daha önemlisi, kartı haketsem de haketmesem de, bununla ilgili kendisine yazdığım tüm mesajlara, beni adam yerine koymayıp, tenezzül etmediği için kendisini burada kınıyorum. Buraya destek bulmak için yazmadım. Belki sinirle desteğe ve bazı arkadaşlara attığım mesajlarında fevri mesajlar olduğunu da kabul etmeliyim. Ancak benimle aynı ortamda, hatta aynı arkadaşlara sahip olan mod arkadaşımızın hangi cesaretle kendisine atılan ve soru içeriği olan mesajlara, beni adam yerine koymayarak cevap vermediğini gerçekten merak ediyor, modluk ve oyunculukta kendisine başarılar diliyorum.

highlander1907

Benzer durumlarda Destek ile iletişime geçmeni öneririm.
+Quote Post
HL1907
post Dec 30 2010, 11:45 AM
Post #5

Rookie
*

Bu oyun Türkiye'de başladı başlayalı, sohbet odalarında haklı yada haksız olan arkadaşların sürekli mod ları desteğe şikayet etmeleri ve bunun üzerine görevlerinden alınanlara şahit oldum. Desteğe yazmadan önce sana yazmamın sebebi, bunu iki kişi kendi aramızda çözebileceğimizi düşünmemdendi. Beni üzen ve fevri hareket etmeme neden olan şey kupanın iptalinden daha çok, senin bana verdiğin ve hala haksız olduğunu düşündüğüm kırmızı idi. Ona buna selam söylemek ve tamamı ile aramızda olan milleti galeyana getirme niyeti ile yazılmamış bir cümleye kırmızı bence verilmez. Desteğe de yazdığım gibi, size verilen kart yetkisi sizin anlama yeteneğinize bırakılmamalı.

Yukarıda dediğim gibi bu olayı kendi aramızda çözme şansına sahipken mesajlara cevap yazmaman nedeni ile burada yazışıyoruz. Unutma ki odalarda düzeni sağlarken oradaki herkes senin arkadaşın. Ve bu nedenle herkese dostça, arkadaşça yaklaşmalı, canı sistem yüzünden yazmış insanlarıda anlayışla karşılamalısın. Bu oyunu makine üzerinden oynuyor olsak da, makine değil insanız hepimiz, emek ve zaman harcıyoruz, olayısı ile canımız yandığında SİTEM ( hakaret değil ) etmeye ve sistemi ve sistem yöntecilerini (buna modlar dahil) eleştirmeye meyilliyiz. Yani hepimizin beyinleri ve duyguları var.

Destekle iletişime geçme meselesine gelince, ben sana sadece odada bulunduğun için ve sistemi temsil ettiğin için SiTEM de bulunmadan önce zaten Desteğe yazacağımı yazdım ve kendileri ile temas kurdum. Sana yazmamın sebebi o anda o ortamda benimle aynı şartlarda bulunman ve oyuncu olarak sisteme yakın olmamdı.

Mesajlarıma cevap vermeme nedenine gelince. Sana sadece küfür mü ettim hakaret mi diye mesaj attım. En azından benim cümlemi nasıl anladığını yazarak benim cezamı bana açıklayabilirdin. Cezayı veriyorsan neden verdiğini açıklamak zorundasın. Sebepsiz ceza olmaz, açıklama yapmazsan, kişiler neden ceza aldıklarını bilmedikleri için bu tarz hareketlerin devamını getirirler. Ayrıca bir kişiye cevap vermemek o kişiyi adam yerine koymamakla eş değerdir.
+Quote Post
Juniper
post Dec 30 2010, 06:01 PM
Post #6

Unregistered

ALINTI(HL1907 @ Dec 30 2010, 12:45 PM) *

Bu oyun Türkiye'de başladı başlayalı, sohbet odalarında haklı yada haksız olan arkadaşların sürekli mod ları desteğe şikayet etmeleri ve bunun üzerine görevlerinden alınanlara şahit oldum. Desteğe yazmadan önce sana yazmamın sebebi, bunu iki kişi kendi aramızda çözebileceğimizi düşünmemdendi. Beni üzen ve fevri hareket etmeme neden olan şey kupanın iptalinden daha çok, senin bana verdiğin ve hala haksız olduğunu düşündüğüm kırmızı idi. Ona buna selam söylemek ve tamamı ile aramızda olan milleti galeyana getirme niyeti ile yazılmamış bir cümleye kırmızı bence verilmez. Desteğe de yazdığım gibi, size verilen kart yetkisi sizin anlama yeteneğinize bırakılmamalı.

Yukarıda dediğim gibi bu olayı kendi aramızda çözme şansına sahipken mesajlara cevap yazmaman nedeni ile burada yazışıyoruz. Unutma ki odalarda düzeni sağlarken oradaki herkes senin arkadaşın. Ve bu nedenle herkese dostça, arkadaşça yaklaşmalı, canı sistem yüzünden yazmış insanlarıda anlayışla karşılamalısın. Bu oyunu makine üzerinden oynuyor olsak da, makine değil insanız hepimiz, emek ve zaman harcıyoruz, olayısı ile canımız yandığında SİTEM ( hakaret değil ) etmeye ve sistemi ve sistem yöntecilerini (buna modlar dahil) eleştirmeye meyilliyiz. Yani hepimizin beyinleri ve duyguları var.

Destekle iletişime geçme meselesine gelince, ben sana sadece odada bulunduğun için ve sistemi temsil ettiğin için SiTEM de bulunmadan önce zaten Desteğe yazacağımı yazdım ve kendileri ile temas kurdum. Sana yazmamın sebebi o anda o ortamda benimle aynı şartlarda bulunman ve oyuncu olarak sisteme yakın olmamdı.

Mesajlarıma cevap vermeme nedenine gelince. Sana sadece küfür mü ettim hakaret mi diye mesaj attım. En azından benim cümlemi nasıl anladığını yazarak benim cezamı bana açıklayabilirdin. Cezayı veriyorsan neden verdiğini açıklamak zorundasın. Sebepsiz ceza olmaz, açıklama yapmazsan, kişiler neden ceza aldıklarını bilmedikleri için bu tarz hareketlerin devamını getirirler. Ayrıca bir kişiye cevap vermemek o kişiyi adam yerine koymamakla eş değerdir.

Öncelikle, sanırım bu mesajı ozgurluk'e yazdın. ama benim cevabımın altına yazdığın için bana itaaf edilmiş gibi oldu. Çünkü ben senin mesajlarını cevapsız bırakmadım. Ayrıca mod.ların bu tür konuları cevaplamamasını özellikle ben tembih ediyorum, sebebine gelince..
Sana verdiği ceza için sohbet odasında arkadaşlarına açıklama yapıcak, özelden attığın mesajlarına açıklama yapacak, desteğe attığın mesajlara açıklama yapılacak, desteğe mesaj atan diğer arkadaşlarına açıklama yapılacak. Kısacası 1 cezaya en az 4 5 açıklama yapmak zorunda kalacağız. Bu demek oluyor ki, mod.lar sohbet odasını takip etmeyi bırakıp kullanıcılara sürekli olarak bir şeyler açıklamak zorunda kalacaklar. Böyle bir hakkınız olduğuna nasıl kanaat getirdin? Bizlerin açıklama yapmak dışında görevlerimiz olduğunu hatırlatmak isterim. Ceza almış olabilirsin, gidip desteğe mesaj atıp cevabını alabilirsin. Olayı büyütüp bir kaç yerden birden mesaj atıp hepsine cevap beklemek, cevap gelmeyincede bunu adam yerine konulmamaya bağlaman bence doğru değil.
+Quote Post
HL1907
post Dec 30 2010, 09:03 PM
Post #7

Rookie
*

İyi ya Juniper kardeşim, ben bu mesajları özgürlük e yazıyorsam bu olayı önemsiyorum ve büyütüp hakkımı arıyorum. Ama burada dahi cevap veremeyecek kadar ego sahibiyse, hatta onun yazması gereken yere sen yazıyorsan seninle aynı şeyin peşindeyiz. Ama gel gör ki özgürlüğün egosu bu olayın kapanmasına izin vermiyor. Eğer zaat-ı aliler lütfedip ilk mesajıma cevap verseydi, diğer arkadaşlar bu kadar bu olaya değinmezlerdi, yüklenmezlerdi. Juniper sana da söylüyorum, sarı ve kırmızı verdiğiniz kişiler senin modlarının anlayış yeteneğini düşünmezler, çünkü hiç birimiz siz dahil robot değiliz. Sana mesajda da belirttiğim gibi, ben bugüne kadar hep sakin ve efendi takılırken bu olaya neden bu kadar takılıyorum diye hiç düşündün mü ?
+Quote Post
sismic
post Dec 30 2010, 10:11 PM
Post #8

Rookie
*

Member No.: 4,749

Konu dışı mesajlar atmayınız.
+Quote Post
oxidaz
post Dec 31 2010, 05:10 PM
Post #9

Rookie
*

Member No.: 4,768

Modlar'dan iyimi bileceksiniz onlar herşeyi bilir ve hep haklıdırlar smile.gif
+Quote Post
BlacK LiFe
post Jan 2 2011, 08:45 AM
Post #10

Amateur
**

Member No.: 4,725

Oyuna başlamamdan bu yana anlamadığım bir zihniyet var. Xcellency, YamuKral... zamanlarında da böyleydi bu gidişlede hepte böyle kalacak.

'' Müşteri daima haklıdır ''. Para ve zaman harcıyoruz tartışma, isyan etme vb. birçok şey kullanıcının hakkı oluyor. Peki diğer kullanıcıların hakları... Tartışmalardan ve ya küfürlerden ve ya herhangi yasak olan şeylerden rahatsız olanlar.. Sonuçta tartışmak isteyenler özellerinde istediği gibi davranabilir karşı tarafın rahatsız olmayacağı müddetçe.

Ayrıca unutulmamalıdır. Bir mod olarak öncelikle sizler gibi insanım, sizler gibi hayatıma devam ediyorum, sizler gibi sinirlerim sabrım vs duygularım var, sizler gibi 11x11 kullanıcısıyım, sizler gibi takımım var ve iyi bir yerlere getirmek istiyorum, sizler gibi kupalara katılıyorum...sizden farkıma gelince belli bir sohbet geçmişim var ve mod olarak yetkiliyim ki TÜM BUNLARIN YANINDA HİÇBİR ÜCRET ALMADAN SİZLERİN SORUNLARI İLE UĞRAŞIYORUM. Bu yazdıklarım tüm mod arkadaşlarım için geçerlidir sanırım aksini söyleyen olmaz.

SADECE KENDİ DURUMUNUZU DEĞİL DİĞER KULLANICILAR VE MODLARINDA DURUMUNU DÜŞÜNÜN. Tek gözle devlet yönetilseydi mutlak monarşiden hiçbir ülke vazgeçmezdi...

Eklemek istediğim son şeyde konu hakkında bir bilgim yok o zaman çerçevesinde online da değildim. Ancak bu yazıyı sadece bu başlıktaki yorumlarınız nedeniyle yazma gereksinimi duydum.İyi oyunlar
+Quote Post
span
post Jan 3 2011, 12:42 AM
Post #11

Semi-Prof

Member No.: 2,770

+Quote Post
FC TrAbZoNsPoR
post Jan 4 2011, 09:51 PM
Post #12

Rookie
*

Member No.: 4,966

+Quote Post
Juniper
post Jan 8 2011, 12:03 AM
Post #13

Unregistered

Konu dışı tüm postlar silinmiştir.
Konu amacı dışına çıktığı için kapatılmıştır.
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

- Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:29 PM